Kikanović nezaustavljiv, nova pobjeda za Enisey

VTB liga

Košarkaši Eniseya slavili su na gostovanju kod Volgograda (92:86) u zaostaloj utakmici 6. kola VTB lige.

Volgograd je nakon prve dionice vodio 27:24, a na poluvremenu je rezultat glasio 47:46.

Domaći tim je vodio tri razlike nakon treće četvrtine, ali Enisey pravi 6:0 seriju i prelazi u vodstvo početkom zadnjih 10 minuta.

Dosta uzbuđenja bilo je u posljednjih pet minuta, ali je Enisey, prvenstveno zahvaljujući našem Elmedinu Kikanoviću, na kraju slavio sa 92:88.

Bh. reprezentativac je ubacio 22 poena uz pet skokova. Najbolji u njegovom timu bio je Lešić sa 22 poena i 14 skokova, dok je DJ Cooper ubacio 21 poena uz 11 asistencija. U poražen timu Culpepper je ubacio 26 poena, a Hamilton 27.