Kikanović ponovo sjajan, Enisey slavio

VTB liga

Košarkaši Eniseya savladali su u 11. kolu VTB lige ekipu češkog Nymburka 81:77 uz sjajan nastup Elmedina Kikanović.

Domaći tim je vodio cijelim tijekom utakmice. Tek u uvodu je Nymburk imao poen prednosti, jednom su uspjeli i izjednačiti, ali je ostatak meča potpuno pripao ruskom timu.

Na poluvrijeme Enisey odlazi sa osam poena prednosti (45:37), da bi u drugom poluvremenu domaći tim kontrolisao rezultat, iako je Nymburk opasno prijetio.

Na kraju je Enisey stigao do četvrte pobjede u sezoni do koje ga je predvodio Elmedin Kikanović sa 16 poena i pet skokova.

Cedric Simmons je od Nymburka bio najefikasniji sa 23 poena.