Kikanović ubacio 10 poena u pobjedi Albe

Bundesliga

Bh. reprezentativac Elmedin Kikanović ubacio je 10 poena u pobjedi Albe.

Alba je u 20. kolu njemačke Bundeslige u dosta neizvjesnom meču sa 85:84 pobijedila ekipu Giessena.

Berlinski sastav je vodio 22:13 na kraju prve četvrtine, a na poluvremenu su gosti ipak uspjeli da se vrate na pristojan zaostatak (43:39).

Gosti su čak i vodili u tri navrata u nastavku, ali Alba je ipak zadržala prednost, pa je na kraju ostvarila tijesnu pobjedu.

Miller je ubacio 15 poena za Albu, poen manje Milosavljević, 13 je dodao Giffey, a 10 naš Kikanović uz tri skoka, dvije asistencije i dvije ukradene lopte. Na terenu je proveo nepunih 17 minuta.

U gostujućim redovima Evans je bio najbolji sa 17 poena, Wells je dodao 15, Saibou 14, a Sears je ubacio 13 poena.