Kiyotake prelijepim golom donio bod Nurnbergu

Ekipa iz Berlina nije došla do trijumfa u drugom kolu

Nurnberg je danas u okviru drugog kola njemačke Bundeslige na svom terenu dočekao berlinsku Herthu. Susret je završen rezultatom 2:2.

Prva prilika za goste, pokušao je Anis Ben-Hatira u desetoj minuti susreta, ali je ostalo bez golova.

U 18. minuti susreta isti igrač je u prilici, ali nema promjene rezultata.

Domaći su zaprijetili u 25. minuti susreta, pokušao je Javier Pinola,  ali je ostalo 0:0.

Nurnberg je nastavio da prijeti, u 35. minuti susreta prilika za Japanca Kiyotakea, ali ostaje bez promjene.

U 40. minuti susreta nakon asistencije Daniela Ginczeka mrežu gostiju trese Josip Drmić.

Prvu priliku u nastavku imali su gosti, ali je udarac Ramosa neprecizan.

Gosti dolaze do vodstva u 61. minuti susreta, a autogol je postigao Dabanli.

U 78. minuti susreta gosti dolaze do preokreta, a strijelac je sa bijele tačke Ronny.

U 90. minuti susreta prelijep pogodak iz slobodnog udarca postigao je Japanac Kiyotake, te je tako donio jedan bod svojoj ekipi.