Danas se igra posljednje 38. kolo engleske Premier lige, a samo šest puta od osnivanja Premiershipa je bilo neizvjesno do kraja ko će osvotiti titulu baš kao i danas.
Nakon 1968. godine, Manchester City je prvi put u prilici da osvoji titulu prvaka Engleske, te je u dosta boljem položaju od svog direktnog konkurenta Manchester Uniteda, koji ima isti broj bodova, ali i lošiju gol razliku koja City gura ka tituli.
Momčad Roberta Mancinija će imati zadatak da porazi Queens Park Rangers, koji se sigurno neće lahko predati jer su im potrebni bodovi za opstanak, te u ovom trenutku mogu predstavljati najneugodnijeg mogućeg protivnika Cityju.
S druge strane Manchester United gostuje kod Sunderlanda i osim što moraju pobijediti, uzdaju se u davljenika QPR-a da će uspjeti barem odigrati izjednačeno na Etihadu i tako obezbijediti novu titulu timu sa Old Trafforda.
Osim pitanja prvaka, vodit će se još dvije odlučujuće bitke, ona za mjesta koja vode u Ligu prvaka naredne sezone i ona za opstanak u društvu najboljih.
U borbi za treće i četvrtno mjesto u rasponu od samo dva boda nalaze se čak tri ekipe, ito Arsenal, Tottenham i Newcastle.
Arsenal gostuje kod desetoplasiranog West Bromwicha, Tottenham doćekuje devetu momčad Premiershipa Fulham, a Newcastle gostuje kod Evertona koji drži sedmu poziciju.
Borbu za opstanak vode dvije momčadi, Bolton koji je trenutno na kritičnoj 18. poziciji tabele, a spasiti ih može samo pobjeda na gostovanju kod Stoke Cityja našeg Asmira Begovića i u isto vrijeme pobjeda Manchester Cityja nad njihovim direktnim konkurentom QPR-om koji ima dva boda više i drži sedamnaestu poziciju.
Osim ova dva kluba, Aston Villa je po broju bodova najbliža Chapionshipu, ali dobra gol razlika ih je spasila, pa tako nemaju ni teoretske šanse da ispadnu iz društva najboljih, te i u slućaju da upišu poraz na gostovanju kod Norwicha, ipak ostaju u Premiershipu.
Osim ovih mečeva, danas će također snage odmjeriti Chelsea koji je izgubio sve šanse za mjesta koja vode u Evropu naredne sezone i Blackburn, koji je već sada sigurni drugoligaš.
Osmoplasirani Liverpool gostuje kod Swansea, a petnaestoplasirani Wigan doćekuje najslabiju ekipu ove sezone Wolverhampton.
Sve utakmice se igraju u isto vrijeme, sa početkom u 16 sati.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.