Kolašincu 90 minuta i žuti karton u porazu Schalkea

Werder slavio na Veltins Areni

Fudbaleri Werdera slavili su večeras na Veltins Areni kod Schalkea rezultatom 3:1 u okviru 18. kola Bundeslige.

Domaći su sjajno otvorili meč i već su u 4. minuti pogodili preko Matipa za 1:0. Ipak, gosti do izjednačenja stižu u posljednjim minutama prvog dijela igre kada je pogodio Fritz.

Rezultat u korist Werdera okreće Claudio Pizzaro u 53. minuti, da bi Ujah u 89. na asistenciju Fritza postavio konačnih 3:1.

Werder je i nakon ove pobjede ostao među posljednjim ekipama lige, a trenutno drže 16. mjesto sa 18 bodova. S druge strane, Schalke je ostao 6. sa 27 bodova.