Konjuh u prvoj utakmici -9
Sve rješeno u prvoj utakmici

U prvoj utakmici 3. kola KPK

M. Maksimović

U prvoj utakmici trećeg kola Kupa pobjednika kupova rukometaši Konjuha su poraženi od španskog Valladolida 16:25. Sastav Konjuha je u Živinicima pružio dostojan otpor ekipi koja trenutačno drži šesto mjesto jedne od najjačih liga na svijetu.

Nakon dobrog uvoda i vodstva 3:2, bh. predstavnik punih osam minuta nije uspio pogoditi protivnički gol. Za to vrijeme španska ekipa iskusnih internacionalaca  došla je do osjetnije prednosti, koju je do kraja prvog dijela povećala na nedostižnih 10 golova.

Znatno bolji igru rukometaši KOnjuha su pokazali u drugom dijelu. U 53. minuti  približili su se
gostima na samo četiri gola (16:20), ali završnica je u potpunosti pripala Špancima, koji su serijom 5:0
došli do konačnog rezultata i sigurnog plasmana u osminu finala drugog po jačini evropskog takmičenja. Revanš susret igrat će se 22. novembra u Valladolidu.

Konjuh  Živinice – Pevafersa Valladolid 16:25 (5:15).
Gradska dvorana Živinice.Gledalaca: 1100.
Sudije:Roberto Scevola i Tal Alperan Italija.
Delegat: Vladimir Vujnović Hrvatska.
Sedmerci: Konjuh 1(0), Valladolid 6(5).
Isključenja: Konjuh 6 min, Valladolid 2 min.

Konjuh: Savić (11odbrana),Pejović, Labendž, Đerzić 1,