Konyaspor srušio šampiona za kraj

Igrali Bajić i Hadžiahmetović

Fudbaleri Konyaspora pobijedili su novog šampiona Bešiktaš s 2:1 u susretu posljednjeg 34. kola turske Superlige.

Konyaspor iza sebe ima fantastičnu sezonu, koju su na kraju okončali na trećem mjestu prvenstvene tabele.

Tri gola za tri minute postignuta su u ovom meču. Poveli su gosti iz Istanbula preko Sose u 19. minuti, ali su zatim Traore u 21. i Holmen u 22. minuti donijeli preokret i vodstvo od 2:1.

Iako je prilika na ovom meču bilo još, rezultat se nije mijenjao, te je ostalo do kraja 2:1 za Konyaspor.

Amir Hadžiahmetović je odigrao kompletan meč za domaće, dok je Riad Bajić ušao u 62. minuti umjesto strijelca prvog gola Traorea.