Danski prvak pokazao zube Građanima: Prvo poluvrijeme su odigrali hrabro

Odličan meč na Parkenu

H. Zilić

Sjajan duel gledamo u osmini finala Lige prvaka večeras u Kopenhagenu gdje je domaćin FC Copenhagen pokazao zube favorizovanom Manchester Cityu.

Gosti vode sa 2:1, ali danski prvak igra hrabro i otvoreno što je za svaku pohvalu.

Poveo je City 1:0 u desetoj minuti, Foden je asistirao, De Bryune pogodio za 1:0. Foden je tako pokazao da se nalazi u sjajnoj formi.

Taj gol nije zbunio domaćine koji su krenuli po izjednačenje.

Napadao je danski prvak, igrao otvoreno bez pardona prema protivnicima, a nagrada je i stigla.

U 34. minuti Mattsson nakon jedne akcije pogađa za 1:1 i delirijum na Parkenu.

Ipak u finišu prvog poluvremena u prvoj minuti sudijske nadoknade razočarenje za domaće navijače.

De Bryune je nakon gola upisao asistenciju, a Silva pogađa za 2:1 i rezultat prvog poluvremena.

Manchester City vodi 1:2, ali domaćin Kopenhagen je pokazao hrabru igru i vjerujemo da nas u nastavku očekuje dosta uzbuđenja.

U drugom večeršanjem duelu nakon prvog poluvremena RB Leipzig i Real Madrid igraju 0:0.

Odlično je počela nokaut faza Lige prvaka sa dosta uzbuđenja, nadamo se da će se tako i nastaviti.

Zaprati Manchester City, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: