Kosorić debitovao u gostujućoj pobjedi Spartaksa

Sjajna igra bivšeg kapitena Željezničara

S. Mlaćo

Aleksandar Kosorić, bivši kapiten Željezničara, sjajno je krenuo u svom novom klubu Spartaksu iz Jurmale.

Naime, Spartaks je u debiju Kosorića slavio u gostima kod Jelgave sa 2:1, a ovaj iskusni defanzivac ubilježio je svih 90 minuta, te pružio odličnu partiju.

Domaći su poveli u 31. minuti preko Pereplotkinsa, ali je Spartaks izjednačio pogotkom Kozlova u 48. minuta. Konačnih 2:1 postavio je Habelkok u 75. minuti.

Spartaks se trenutno nalazi na prvom mjestu sa 31 osvojenim bodom, pet više u odnosu na drugoplasiranu Liepaju.

Podsjetimo, Kosorić je u Latviju stigao iz bijeljinskog Radnika u kojem je imao svoj posljednji angažman.