Nova utakmica i novi gol Jurine: Bh. derbi u Mađarskoj pripao Mezokovesdu

Slavili kod Kisvarde

E. Ganibegović

Mezokovesd je kao gost danas u 27. kolu mađarske OTP Bank lige savladao Kisvardu s 1:2.

Prvi gol viđen je već u osmoj minuti, a postigao ga je bh. napadač Marin Jurina za vodstvo gostiju od 0:1.

Karabelyov je donio domaćinu izjednačenje u 31. minuti, a Kisvarda je mogla i do vodstva na otvaranju drugog dijela, no Camaju je poništen gol zbog ofsajda.

Tri boda gostima u 67. minuti donosi Benjamin Cseke.

Jurina je igrao do 55. minute, a zamijenio ga je zemljak Dino Beširović. Podsjetimo, Jurina je bio strijelac i u prošlom kolu kada je svom timu donio pobjedu nad Gyirmotom (1:0).

Svih 90 minuta u poraženom timu odigrao je još jedan bh. napadač Jasmin Mešanović.