Kuzminskas i Kalnietis sredili Argentince

Treća pobjeda Litvanije

U veoma zanimljivom duelu u trećem kolu grupe B Litvanija je porazila Argentinu sa 81:73.

Litvanci i Argentinci su imali dvije pobjede do trećeg kola i bilo je jasno da nekom slijedi prvi poraz.

Od početka, kako se i očekivalo, dosta neizvjesna utakmica. Litvanija dobiva prvi period igre sa 16:15, a do poluvremena je malo i podebljala prednost - 30:27.

U trećem periodu Argentinci stižu do nekoliko preorketa, vodili su 37:34, ali Litvanci u finišu spomenute četvrtine dolaze i po prvi put do dvocifrenog vodstva. Bilo je 57:47.

Iako je Argentina još jednom povela u završnoj dionici, Litvanija je na kraju slavila sa osam razlike (81:73).

Kuzminskas sa 23 poena i Kalnietis sa 17 poena vodili su Litvance do pobjede, dok je Ginobili ubacio 22 na drugoj strani. Nocioni je dodao 14, a Scola 12 poena.