
Utakmice šestog kola La Lige
Athletic Bilbao i Girona podijelili bodove, Espanyol u zadnjoj minuti stigao do izjednačenja
Od 19 sati su odigrane dvije utakmice španske La Lige. Ni u jednoj utakmici (Athletic Bilbao - Girona i Espanyol - Valencia) nismo vidjeli pobjednika jer su obje završile neriješeno.
Danas su na rasporedu četiri utakmice šestog kola španske La Lige, a dvije su se odigrale u terminu od 19 sati.
Athletic Bilbao je na svom terenu dočekao ekipu Girone u utakmici u koju su ušli kao favoriti, ali taj epitet nisu opravdali.
Već u devetoj minuti su gosti poveli golom Azzedinea Ounahija, a asistent je bio nekadašnji igrač Tottenham Hotspura - Bryan Gil.
Već na poluvremenu je šef stručnog štaba Athletic Bilbaoa - Jon Aspiazu odlučio iskoristiti čak četiri izmjene.
Svega dvije minute nakon početka drugog dijela utakmice, to je urodilo plodom i rezultat se vratio u egal.
Oglasi
Strijelac u 48. minuti je bio Mikel Jauregizar koji je postigao za što će se ispostaviti - konačni rezultat (1:1).
Treba podsjetiti da je hrvatski reprezentativac - Dominik Livaković i ovu utakmicu predsjedio na klupi Girone.
U drugom susretu koji se igrao u ovom terminu, Espanyol je na RCDE stadionu dočekao momčad Valencije.
Gosti su poveli preko Arnauta Danjume u 15. minuti meča. U ulozi asistenta je bio Luis Rioja.
Oglasi
Do kraja prvog poluvremena se rezultat nije mijenjao, a Espanyol se vraća u utakmici golom Leonarda Cabrere iz 59. minute.
Samo tri minute poslije je Valencia opet povela. Ovaj put je strijelac bio Hugo Duro koji je pogodio za vodstvo svoje ekipe (2:1).
Baš kada je Valencia mislila da se vraća sa punim plijenom kući, Espanyol je stigao do boda u šestoj minuti sudijske nadoknade. Pogodio je Javi Puado.
Večeras nas očekuju još dvije utakmice šestog kola La Lige. Sastaju se Levante i Real Madrid, kao i Sevilla i Villarreal.
La Liga, 6. kolo
Athletic Bilbao - Girona 1:1
Espanyol - Valencia 2:2
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.