Nezapamćena ludnica u Španiji: Suarez doveo Atletico na korak od titule prvaka, kraj za Barcelonu
Foto - EPA

Posljednje kolo odlučuje prvaka

Nezapamćena ludnica dešava se u finišu sezone u španskoj La Ligi.

U pretposljednjem kolu vidjeli smo velika uzbuđenja, a Atletico Madrid je ostao na vrhu tabele sjajnim preokretom i pobjedom protiv Osasune od 2:1.

Ante Budimir je goste iz Pamplone doveo u vodstvo u 76. minuti meča, a izjednačenje donosi Renan Lodi šest minuta kasnije.

Gol koji bi Atleticu mogao donijeti titulu postigao je Luis Suarez u 88. minuti susreta.

Real je kao gost savladao Athletic Bilbao sa 0:1. Gol vrijedan tri boda postigao je Nacho u 68. minuti susreta.

Barcelona više nema ni teoretskih šansi za osvajanje titule nakon što je na Camp Nou poražena od Celte sa 1:2.

Katalonci su odigrali još jedan slab meč i na kraju su ostali bez prijeko potrebna tri boda.

Messi im je donio prednost od 1:0 u 28. minuti, ali Celta je deset minuta kasnije poravnala na 1:1 golom Mine. Isti igrač je u 89. minuti zabio još jedan pogodak za pobjedu Celte od 1:2.

Miralem Pjanić je konačno zaigrao za Barcu, ušao je u samom finišu susreta, a Barcelona je kolo prije kraja ostala bez šansi za osvajanje naslova prvaka.

Potražite više informacija na temu La Liga:

U posljednjem kolu Atletico će na gostovanje Valladolidu i pobjedom bi osigurali titulu prvaka. Real Madrid je dva boda iza, a Kraljevi na svom terenu dočekuju Villarreal.

U slučaju da ovi timovi budu poravnati na tabeli Real će biti prvak zbog boljeg međusobnog omjera.

Zaprati Real Madrid, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: