Lakši trening Borussije protiv Uniona: Francuzi razbili tim iz Berlina

Ne odustaju od Lige prvaka

E. Oštraković

Nogometaši Borussije Monchengladbach ostvarili su pobjedu od 4:1 u okviru 29. kola Bundeslige na domaćem terenu protiv Union Berlina.

Borussija je u ovom susretu bila apsolutni favorit, te su u toku cijelog susreta imali kontrolu nad utakmicom.

Do vodstva su domaći nogometaši stigli već u 17. minuti kada je gol postigao Neuhaus. Na 2:0 povisio je Thuram u 41. minuti.

Nadu gostima vratio je Andersson u 50. minuti kada je smanjio na 2:1, ali njihova nada nije trajala dugo.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Već u 59. minuti Thuram je povisio na 3:1, a konačan rezultat je u 81. minuti postavio, na ovoj utakmici sjajni Plea.

Nakon ovog kola Borussija Monchengladbach nalazi se na trećem mjestu sa 56 bodova, dok je Union Berlin na 14. mjestu sa 31 osvojenim bodom.