Je li došao Tuchelov kraj? Očajni Bayern poražen u Rimu, brutalan start Upamecana obilježio utakmicu

Prva utakmica Lige prvaka

Esmer Oštraković

Iako su bili apsolutni favoriti na gostovanju u Rimu, fudbaleri Bayerna poraženi su od Lazija sa 1:0 u okviru Lige prvaka.

Nevjerovatno zvuči činjenica da Bayern za 90 minuta utakmice nije uputio niti jedan jedini udarac u okvir gola domaće ekipe.

Već u 2. minuti velika šansa u kojoj se nakon dodavanja Sane našao Kimmich, ali njegov udarac ide malo pored gola.

Sedma minuta donijela je veliki zicer za Harryja Kanea od kojeg smo navikli da postiže golove iz ovakvih prilika. Ipak, poslao je Kane loptu nebu pod oblake.

Prvu priliku domaća ekipa imala je u 22. minuti kada je Luis Alberto pokušao iz sjajne prilike, ali šutirao je preko gola.

Deset minuta kasnije u svojoj prvoj prilici na susretu našao se Sane, ali je šutirao pored gola.

Nova sjajna šansa za Bayern viđena je u 40. minuti susreta. Musiala je probao, ali i njegov udarac je otišao pored gola.

Start drugog poluvremena donosi priliku za Lazio. Gustav Isaksen je probao, ali Manuel Neuer je sjajno odbranio njegov udarac.

Trenutak utakmice desio se u 67. minuti kada je Upamecano skoro završio karijeru igraču Lazija brutalnim startom.

Dosuđen je penal za domaću ekipu, a Upamecanu je sudija pokazao put u svlačionicu.

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

Siguran sa bijele tačke bio je Immobile, koji je upravo tada postavio konačan rezultat ove utakmice.

Do kraja utakmice nije viđena neka ozbiljnija prilika, te je Lazio ostvario minimalnu pobjedu pred uzvrat u Minhenu.

Zaprati FC Bayern Munich, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FC Bayern Munich Moje Teme

BosanskaSvedska
Nek je izgubio zidovski klub
2 1
IksDee
Samo budala i corav ne vide da igraci bojkotuju Tuchela da što prije otkaz dobije, otkad postoji Bayern ja mislim da se nije desilo da u 2 utakmice zaredom ne upute šut u okvir gola