Lider pao na trebinjskim Policama
Čelik je bunker Laktaša probio u 69. minuti

Odigrana četiri susreta 7. kola Premijer lige BiH

U četiri popodnevna susreta 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu, domaći su osvojili tri pobjede, a veliko iznenađenje priredili su fudbaleri Širokog Brijega koji su u derbi susretu trijumfovali na Koševu sa 2.1.

Tuzlanska Sloboda u Trebinje je otputovala kao lider premijerligaškog karavana. Izabranici trenera Sakiba Malkočevića i nakon meča na Policama ostali su na prvoj poziciji, ali ne zahvaljujući današnjem rezultatu, obzirom da su poraženi sa 1:2.
Leotar je u vodstvo došao u 25. minuti, golom Jovice Vice. U prvom dijelu susreta domaći su imali još nekoliko prilika, ali zbog dekoncentracije napadača nisu uspjeli udvostručiti vodstvo. Ipak, početkom drugog poluvremena inicijativa Trebinjaca se isplatila pa je Darko Dreč povisio na 2:0. Nakon odličnog udarca Nenada Zečevića, loptu je nakratko odbio Denis Mujkić, a „otpadak“ je u mrežu iza leđa tuzlanskog čuvara mreže pospremio Dreč. Tuzlaci su nekoliko minuta kasnije preko Mirze Mešića uspjeli smanjiti na 1:2, a priliku da Tuzlacima osigura bod imao je Emir Kasapović u sudijskoj nadoknadi utakmice. U dva navrata udarac napadača Slobode uspio je ukrotiti golman Berak.

Laktaši kasnili i izgubili

Zanimljivo je bilo i na Bilinom polju, gdje je susret počeo 20 minuta poslije 16 sati i to zbog toga što su gosti kasnili, obzirom da su se zadržali u koloni nadomak Maglaja, prouzrokovanoj saobraćajnom nesrećom. Stručni štab Čelika imao je dosta problema oko sastavljanja tima, obzirom da trener Ivo Ištuk nije mogao računati na nekoliko prvotimaca zbog povreda. Roviti su bili i Nermin Šabić i Emir Hadžić, tvorci dobitne kombinacije, koji su u 69. minuti izigrali odbranu Laktaša, a Hadžić je na asistenciju iskusnog veznjaka pogodio za 1:0, što se kasniej ispostavilo i konačnim rezultatom.

Picture-15849ufoto: Mirza SubašićVelež i dalje tone

Ni u sedmom ovosezonskom pokušaju mostarski Velež nije uspio uknjižiti pobjedu, te je tako produbio agoniju. Rođeni su poraženi na gostovanju kod Orašja, a trenutak odluke dogodio se u 19. minuti, kada je Admir Joldić, na asistenciju kapitena Ive Pejića matirao golmana Farisa Efendića. Labudovi su u finiš utakmice ušli nonšalantno, što im se moglo osvetiti u sudijskoj nadoknadi, kada su fudbaleri Veleža u nekoliko navrata opasno zaprijetili golu Luke Kobaša. Ipak, rezultat se nije mijenjao, pa su labudovi stigli do treće ovosezonske pobjede.

Čelik – Laktaši 1:0
1:0 Hadžić (69)

ZENICA - Stadion: «Bilino polje». Gledalaca: 2.500. Žuti kartoni: Hasanović, Salčinović, Pupčević, Gafurović, Šabić /Čelik/, Bajić, Mikić, Drljača /Laktaši/.
ČELIK: Tripić, Mudreša, Hasanović, Purić /od 62. Šabić/, Salčinović, Hadžić /od 88. Dilaver/, Čolić, Pupčević, Gafurović, Kapetan /od 15. Jurčević/, Marković. Trener: Ivo Ištuk.
LAKTAŠI: Babalj, Šarac, Milošević, Ljubojević, Ćorić, Jugo /od 61. Hodžić/, Stjepanović, Bajić, Mikić /od 72. Jackson/, Mujić, Drljača. Trener: Sloboda Kustudić.
Sudija: Elmir Pilav /Sarajevo/TABELA
1. Sloboda   7    4    1    2    9:4    13
2. Široki      6    4    0    2    14:5   12