Liga povela u finalu Copa Libertadores

Copa Libertadores

Nakon pobjede od 4:2 na domaćem terenu nad vrazilskim Fluminenseom, Liga de Qiuto iz Ekvadora nalazi se nadomak osvajanja svog prvog trofeja Copa Libertadores.

Čini se da se igrači Fluminensea nisu dobro snašali na 2.800m nadmorske visine, dok je Liga utakmicu počela agresivno i već nakon dvije minute igre došla do vodstva golom Claudia Bielera.

Liga de Quito – Fluminense 4:2
0:1 Bieler (2), 1:1 Conca (11), 2:1 Guerron (28), 3:1 Campos (33), 4:1 Urrutia (45), 4:2 Neves (51)

Liga: Jose Francisco Cevallos, Jairo Campos, Norberto Araujo, Renan Calle, Paul Ambrosi, Enrique Vera, Patricio Urrutia, Joffre Guerron, Damian Manso (William Araujo, 74), Luis , Claudio Bieler (Agustin Delgado, 81).
Fluminense: Fernando Henrique, Gabriel, Thiago Silva, Luiz Alberto, Julio Cesar, Ygor, Arouca (Mauricio, 66), Thiago Neves, 89, Dario Conca, Washington (Dodo, 71), Cicero.
Ipak, već u 11. minuti Brazilci dolaze do iznenađenja, ali Joffre Guerron već u 28 minuti i Jairo Campos u 33. ponovo donose radost za preko 43.000 navijača na Quito's Casa Blanca stadionu. Na samom kraju poluvremena pobjedu domaćih zapečatio je Patricio Urrutia, a u nastavku gosti su mogli samo do utješnog pogodka preko Thiaga Nevesa.

Dva tima će se ponovo susresti u revanšu u Rio de Janeiru u srijedu. 02. jula, kada će i konačni pobjednik finala biti poznat.