Majski snijeg i prinčeve suze: Građani čekirali kartu za Istanbul!

City savladao PSG i u revanšu polufinala Lige prvaka

U revanš utakmici polufinala Lige prvaka Manchester City savladao je PSG sa 2:0 i sa ukupnih 4:1 izborio plasman u prvo finale Lige prvaka u historiji kluba, koje će biti odigrano u Istanbulu 29. maja.

Iznenađenje je dočekalo oba tima jer je u Manchesteru padao slab snijeg iako smo već u prvoj sedmici maja.

Meč je krenuo sjajno. Oba tima su počela napadački,a u osmoj minuti prva uzbuđenja. Dosuđen je penal za PSG, ali sudija Kuipers je promijeno odluku nakon konsultacija sa VAR sobom.

Nakon toga šansa za City preko De Bruynea, a u 15. minuti slavlje domaćih fubdalera. Mahrez je nakon jedne akcije Građana zatresao mrežu gostiju za 1:0.

U 17. minuti PSG se mogao vratiti u meč u prilici je bio Marqunhos ostalo je 1:0. Dvije minute kasnije i šansaa za Di Mariju.

Parižani su napadali u prvom poluvremenu, međutim mreža domaćina je mirovala.

Do kraja prvog poluvremena izdvajaju se još tri prilike. Za domaće su pokušali Gundogan i Foden, dok je za goste novu šansu u 43. minuti propustio Neymar, ali njegov udarac blokira odbrana Citya.

Početak drugog poluvremena donosi također zanimljiv fudbal. Oba tima su imala nekoliko prilika, ali odbrane su djelovale sigurno.

Igrala se 63. minuta kada je City izveo sjajan napad. Foden je na kraju asistirao, a Mahrez pogodio za 2:0 i tada su stvari bile skoro pa gotove.

Posao domaćinima olakšao je Di Maria koji je dobio direktan crveni karton u 69. minuti utakmice ubog udaranja Fernandinha.

Iako su ostali sa igračem manje, gosti su se borili do kraja. U 75. minuti u prilici je bio Kean, ali je na kraju sviran ofsajd.

Do kraja meča još nekoliko dobrih akcija od strane domaćina, pokušavao je i PSG, ali ostalo je 2:0 i Guardiolin tim može početi slavlje.

U finalu Lige prvaka će igrati sa boljim iz duela Chelsea - Real Madrid, čiji je revanš na rasporedu sutra.

MANCHESTER CITY - PSG 2:0 (Mahrez 11', 63')