Limoges prvak Francuske

Košarkaši Limogesa slavili su protiv Strasbourga sa 82:75, te su tako došli do naslova u Francuskoj.

Limoges je imao 2:1 vodstvo u finalnoj seriji doigravanja za prvaka u LNB ligi, pa je pobjedom došao do titule.

U prvom poluvremenu igralo se dosta izjednačeno. Nakon prve dionice rezultat je glasio 14:14, na poluvremenu je bilo plus četiri za goste…

Dosta neizvjesno bilo je sve do nekoliko minuta prije kraja, kada se Limoges odvojio na 10 razlike i tu je bio kraj za goste.

Jeter je sa 21 poenom predvodio Limoges do pobjede, četiri  manje ubacio je Boungou Colo, a Zerbo je dodao 16 poena.

Kod gostiju su dvocifreni bili Leloup sa 17 i Diot sa 14 poena.