Prvi čovjek PSG-a otkrio šta se Messiju sprema nakon Svjetskog prvenstva
Messi je i rekao daće o nastavku karijere razmišljati nakon Svjetskog prvenstva.

Zadovoljan njegovim učinkom

Prvi čovjek PSG-a otkrio šta se Messiju sprema nakon Svjetskog prvenstva

Eldar Ganibegović

Lionel Messi, jedan od najboljih fudbalera svih vremena, na kraju sezone bi mogao postati slobodan igrač, ako ne produži ugovor s PSG-om, a na tu temu sada je javno govorio prvi čovjek francuskog prvaka. 

Trenutno je Lionel Messi zaokupljen reprezentativnim obavezama jer se s Argentinom nalazi na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Odveo ih je do četvrtfinala gdje će večeras igrati meč protiv Nizozemske od 20 sati i trenutno mu je sigurno samo u glavi da postane prvak svijeta s Gaučosima.

Messi je sjajnu počeo ovu sezonu u dresu PSG-a, no na kraju sezone mu ističe ugovor i, ukoliko ga ne produži, bit će slobodan u potrazi novog kluba.

I sam Leo je prije Svjetskog prvenstva rekao da će o nastavku karijere razmišljati tek po povratku iz Katara, a sada je stvari u svoje ruke uzeo i prvi čovjek francuskog prvaka, Nasser Al-Khelaifi.

Na pitanje da li je 35-godišnja superzvijezda zainteresovana za produženje boravka u Parizu, Al-Khelaifi je za Sky Sports rekao: "Definitivno".

Oglasi

"Odigrao je fantastično ove sezone za nas, postigao je mnogo golova i asistencija za reprezentaciju i za klub. Dakle, ono što smo se dogovorili je da nakon Svjetskog prvenstva sjednemo zajedno. Ali obje strane, klub i on, veoma smo sretni, pa ćemo razgovarati poslije Svjetskog prvenstva, rekao je Al-Khelaifi.

Navijači PSG-a će svakako biti sretni zbog ovih riječi, s obzirom na to da se Messi povezivao s povratkom u Barcelonu, te odlaskom u MLS.

Messi je ove sezone u dresu PSG-a nastupio na 20 utakmica i postigao 12 golova uz 16 asistencija.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Podsjetimo, Messi je u PSG stigao prošle godine kao slobodan igrač kada Barcelona nije mogla da produži ugovor s njim zbog loše finansijske situacije.

Iako se dugo pričalo o eventualnom povratku na Camp Nou, ako je vjerovati Al-Khealifijevim riječima, od toga neće biti ništa.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi