
Nakon 13 odigranih kola
Lista strijelaca Premijer lige: Dva igrača s dvocifrenim učinkom
Prethodnog vikenda je odigrano 13. kolo Premijer lige nakon kojeg je došlo do određenih promjena na listi strijelaca.
Vojo Ubiparip je mirovao i ovog kola pa napadač Tuzla Cityja nije više usamljen na vrhu najefikasnijih igrača dosadašnjeg dijela prvenstva.
Ubiparip i nakon ovog kola ima 10 golovam na svom kontu, baš koliko i Sulejman Krpić koji je zabio za pobjedu Željezničara nad Mladosti.
Brandao de Souza je ostao na devet golova, dok je Stojan Vranješ bio strijelac i trijumfu Borca pa ima osam pogodaka.
Dejan Maksimović se nije upisao u strijelce u trijumfu Radnika pa je ostao na šest pogodaka.
Mersudin Ahmetović je u usponu forme što je potvrdio i golom protiv Čelika te napadač Sarajeva sada ima pet golova baš koliko i Dražen Bagarić.
Lista strijelaca:
1. Vojo Ubiparip (Tuzla City), Sulejman Krpić (Željezničar) - 10 golova
2. Brandao de Souza (Velež) - 9 golova
3. Stojan Vranješ (Borac) - 8 golova
4. Dejan Maksimović (Radnik) - 6 golova
5. Mersudin Ahmetović (FK Sarajevo), Dražen Bagarić (Široki Brijeg) - 5 golova
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.