LIVE: Crna Gora - BiH 79:74

Kraj.

Jazvin je promašio polaganje na asistenciju Gordića i propustio priliku da ublaži poraz.

Crna Gora je ostvarila pobjedu u svojoj prvoj utakmici pod novom zastavom. Sa druge strane naši košarkaši pokazali su da se mogu dobro nositi sa jakim selekcijama kakva je ova protiv koje smo večeras igrali.

40 min:

10 sekundi prije kraja Koljević pogađa trojka. Crna Gora je pred pobjedom.

40 min:

Cook gađa sa 7 metara i promašuje, a odmah na drugoj strani Gordić iz iste situacije pogađa za samo -2 i 20 sekundi prije kraja.

39 min:

Nakon što je Nikolić pogodio jedno od dva slobodna bacanja, grešku bh. košarkaša domaći su kaznili trojkom i prišli na korak do pobjede u debiju njihove nacionalne selekcije na košarkaškim terenima.

37. min:

Nakon velikog broja grešaka na obje strane domaći su se ipak nekako uspjeli odlijepiti na +6, ali večeras odlični Nemanja Gordić pogađa tricu za neisvjesnu završnicu.

35. min:

Bajramović pravi korake. To je 16. greška naših reprezentativaca, dok Crnogorci imaju u pola manje. Iskupio se Bajramović trojkom odmah nakon toga, ali Nikolić sa druge strane uzvraća istom mjerom.

32. min:

Fantastična blokada Bavčića nad Pekovićem, međutim nije bilo realizacije na drugoj strani. Nakon toga Šćepanović i Borisov kažnjavaju za +9 domaćih.

Tri uzastopne trojke promašili su plavo-žuti, da bi prve poene postigli tek iz kontre preko večeras jako dobrog Gordića.

Kraj 3-4

U posljednjem napadu Crne Gore Peković je siguran iz reketa, a na samom kraju četvrtine nakon promašaja Bavčić pravi skok u napadu i polaže uz sirenu.

29 min:

Peković suguran sa linije slobodnih bacanja. NA drugoj strani i BAjramović odgovara polovično, ubacuje prvo, fula drugo bacanje.

28 min:

Asistencija Nešovića za prve poene Kikanovića. Nakon greške Crnogoraca i Edin Bavčić u brzoj kontri postiže svoje prve poene, za najmanji zaostatoak u posljednjih dvadeset minuta.

Vujošević je morao pozvati timeout.

28 min:

Četvrti faul Opačka i on napušta igru. Na teren po prvi put ulazi Edin Bavčić.

27 min:

Nakon tri minute igre bez poena, Teletović pogađa još jednu trojku, ali Peković uzvraća iz reketa.

24 min:

Crnogorci su povezali 4 poena, a onda i Ikonić odgovara trojkom. Sa druge strane i Bakić odmah uzvraća iza linije 6,25. Nakon deset minuta odmora gledamo mnogo bolje izdanje naše reprezentacije bez obzira na dvocifren zaostatak.

21 min:

Dvije asistencije Gordića za dvije brze trojke Teletovića i Bosna i Hercegovina je na samo 5 poena zaostatka.

Kraj 1-2

U prvom poluvremenu reprezentativci BiH pokušavali su uglavnom individualnim akcijama završiti većinu napada, ali protiv veoma jake ekipe Crne Gore to u najvećem broju slučajeva nije prolazilo.

Prednost su plavi uspjeli ostvariti jedino u skok igri, međutim, uz veliki broj grešaka, za pozitivan rezultat protiv motivisanih i šuterski raspoloženih domaćina trebaće mnogo više.

17 min:

Nova trojka Crnogoraca. Ovaj put tukao je Jeretin na asistenciju Cooka. Za razliku od naše ekipe, Crnogorci dobro razigravaju, dosta asistiraju i igraju raznoliko. Međutim i oni prave veliki broj grešaka i imaju velikih problema da zatvore reket.

15 min:

Drugu tricu za našu ekipu postigao je Mirza Teletović, a nakon njega i Nemanja Gordić pogađa iza 6,25. Ukoliko bi smanjili broj pogrešaka i uspjeli smiriti loptu te organizovati nekoliko smirenih napada, naši košarkaši imali bi priliku da se nose sa Crnogorcima.

13 min:

Veliki broj grešaka koje su obilježile prvu četvrtinu nastavile su se i u nastavku. Čak 8 lopti izgubili su naši reprezentativci, a Crnogorci 5. NAkon trojke Koljevića, Cook krade dvije lopte, koje pretvaraju u vrlo atraktivne kontre, na veliko zadovoljstvo publike u dvorani i velikih +13.

Kraj 1-4:

U naletima igraju obje reprezentacije, uz veliki broj pogrešaka na oba kraja terena. Do sada nismo gledali atraktivnu košarku, a jedino što može radovati u igri naših košarkaša jeste dobar skok i u odbrani (7) i u napadu (8).

8 min:

Nikolić pogađa dvije uzastopne trojke. Naši reprezentativci pokušavaju doći do poena spuštajući loptu pod koš, ali za sada bez mnogo uspjeha.

6 min:

Ulaskom Ikonića u igru naša reprezentacija podigla je tempo u igri i vratila se u utakmicu.

Na Crnogorcima se vidi da su tek u prvoj fazi priprema, prave niz grešaka koje su naši reprezentativci iskoristili da preko Gordića dođu do izjednjačenja.

4. min:

Tri uzastopna napada prokockali su Crnogorci. Sa druge strane Ikonić kažnjava trojkom.
Priliku da još više smanji prednost domaćih imao je Jazvin ali je promašio oba bacanja.

3. min:

Nemaju rješenja u napadu naši reprezentativci. sa druge strane, raspucali su se domaćini i napravili seriju 9:0.

Mensur Bajramović primoran je da pozove timeout. Naša reprezentacija je i dalje bez poena iz igre.

2. min:

Gordić je uzvratio sa slobodnih bacanja za vodstvo naše reprezentacije, a onda Peković atraktivno zakucava na asistenciju Cooka.

1. min:

Reprezentacija Crne Gore na parket je istrčala u vrlo respektabilnom sastavu pred nekih 4.500 gledalaca u dvorani "Morača". Bakić, Cook, Šćepanović Peković, Maraš, suprotstavili su se našim Gordiću, Ikoniću, Opačku, Bajramoviću i Jazvinu.

Nakon početnih grešaka na obje strane, prvi koš na utakmici postigao je Bakić sa slobodnih bacanja.

Pred početak susreta predsjednik košarkaškog saveza BiH uručio je prigodne poklone savezu Crne Gore kao simbol lijepih želja u budućim utakmica košarkaške repreznetacije.

Za nekoliko trenutaka počeće prijateljski susret između košarkaških reprezentacija Crne Gorne i Bosne i Hercegovine, u Podgorici, u dvorani "Morača". Za Crnu Goru, ovo je istorijski susret obzirom da se radi o prvom zvaničnom nastupu njihove repreznetacije od proglašenja nezavisnosti.

Pratite rezultat uživo na SportSport.ba.