LIVE: Hibernians potopljen!

Hibernians je i vodio...

Nakon 45 minuta igre na Koševu Sarajevo i Hibernians igraju 2:2. Maltežani su čak i vodili, ali je Torlak u finišu prvog dijela zabio za poravnanje. Igrači u bijelim dresovima zvižducima ispraćeni u svlačionicu.

90' - Sesar je izveo korner, na kraju Tatomirović pogađa za 5:2!

85' - Caruana ulazi umjesto Cohena.

83' - Šunjevarić mijenja Husejinovića, kojeg navijači nagrađuju gromoglasnim aplauzom.

80 - Izgubljeno djeluju gosti. Suljić ih je raspametio. Doslovno.

79' - Karamatić je ubacio s desne strane, Hadžić glavom loptu pospremio u mrežu!

77' - Izmjena u redovima Hiberniansa. Izašao je Diaz, a ušao Stepjem Pisani.

77' - Torlak je s 30-ak metara tukao iz slobodnjaka, lopta je otišla pored gola.

76' - Igra se uglavnom na polovini Hiberniansa, trenutno se ukazuje pomoć jednom igraču Sarajeva.

72' - Karamatić je odlično pucao, pogodio je stativu!

71' - Husejinović izveo dobro slobodni udarac iskosa s lijeve strane, gađao je bliži ugao, ali je golman gostiju uspio odbraniti.

68 - Emir Hadžić ulazi u igru umjesto Čomora. Hadžiću, bivšem igraču Čelika i Željezničara, ovo je debi u Sarajevu.

66' - Po ko zna koji put Sesar šutira preko gola.

65' - Zlatković je sjajno tukao s 30-ak metara, zatresla se mreža, ali s vanjskog dijela.

64' - Sarajevo pokušava povećati prednost, ali zasad bezuspješno. Tatomirović je dobio žuti karton.

53' - Rezervista Karamatić pogodio iz penala!

52' - Husejinović je po sredini ušao u kazneni prostor, Rodolfo Soares ga je srušio i dobio crveni karton, a Sarajevo je dobilo priliku da dođe do vodstva s bijele tačke.

50' - Prodor brzonogog Suljića po lijevoj strani, odličan ubačaj, Čomor se nije snašao. Sada velika podrška Hordi zla, koji traže pobjedu.

46'  - Jović je napravio prvu izmjenu. Karamtić ušao umjesto Tadejevića. Počelo je drugo poluvrijeme.

45+' - KRAJ prvog dijela, Sarajevo - Hibernians 2:2. Navijači zvidžducima ispratili svoje ljubime.

45+' - Herrera (Hibernians) je prvi igrač na utakmici sa javnom opomenom.

45+' - Sesar je izveo korner, Torlak natrčao i nogom loptu zakucao u mrežu Maltežana.

45+' - Još dvije minute sudačke nadoknade.

45' - Ističe posljednja minuta prvog dijela prvog susreta prvog pretkola Evropske lige između Sarajeva i Hiberniansa.

43' - Golman Hiberniansa glavom izbija loptu, a onda Čomor šutira pored gola.

41' - Bliži se kraj prvog dijela, Maltežani vode na Koševu i igraju dosta dobro. Sarajevo krenulo furiozno, a onda odjednom stalo.

33' Lima je prvo pokušao glavom, izborio korner, kojeg je sam izveo s lijeve strane, a Rodolfo Suares pogodio za 2:1 vodstvo Hiberniansa.

32' - Nimalo slabo ne izgledaju nogometaši s Malte.

30' - Torlak je sa nekih 18-19 metara dobro pucao, Musccat je uz malu nesigurnost odbranio.

29' - Igrači Hiberniansa padaju po travnjaku. Prvo je Diaz izveden s travnjaka, a onda se još jedan igrač gostiju srušio na 30 metara od gola Sarajeva.

26' - Gosti su izveli svoj prvi korner, ali je odbrana Sarajeva izbila loptu daleko od svog gola.

24' - Sesar je povukao loptu po sredini, otvorio mu se prostor i, umjesto da napravi još koji korak, odvažio se na udarac sa 25 metara, ali preko gola i ovoga puta.

21' - Sesar je odmah u sljedećem napadu pucao sa 19 metara, ali malo preko gola je lopta otišla.

20' - Lima je centrirao u trku s desne strane, Farrugia glavom s ivie peterca loptu proslijedio iza leđa Adilovića.

17' Dobra akcija Sarajeva, Suljić je odlično spustio loptu za Čomora, koji nije sve dobro pratio i propala je šansa bordo momčadi.

16' - Husejinović je izveden na atletsku stazu, ali brzo se vratio u igru.

15' - Suljić je s nekih 17 metara, iskosa s desne strane, pucao preko gola Hiberniansa. Jedan od igrača Sarajeva leži na travnjaku, ukazuje mu se pomoć.

14' - Sesar je dobro gađao, prebacio je živi zid, ali je Muscat siguran.

13' Zlatković srušen na 20-ak metara od gola Hiberniansa. Faul za Sarajevo.

11' Kristensen je dobro pucao s 20-ak metara, lopta išla u donji desni ugao, međutim Adilović je siguran.

8' - Zanimljivo je i na tribinama. Zaštitari žele istjerati jednog starijeg kolegu, koji im je uspio pobjeći, ali i dalje želi da razgovoara s direktorom Sarajeva i da prijavi zaštitare. U međuvremenu su se upalili reflektori, Sarajevo je bolje i konstantno napada.

7' Zlatković je loše pucao. Ostaje 1:0.

6' - Herrera je pucao iskosa s lijeve strane, no preko gola Adilovića. Bezopasan pokušaj gostiju.

5 - Suljić povratnu poslao za Čomora, koji ne šutira najbolje.

2' Husejinović prošao lijevom stranom, uposlio na drugu stativu, Suljiću nije bilo teško postaviti nogu i loptu s pola metra zakucati u mrežu.

1' Suljić je bio u prodoru, izborio korner. Sesar je izveo, Kristensen uspio otkloniti opasnost, a onda je jedan domać igrač pucao preko gola.

1' - Počeo je susret na Koševu, s centra su krenuli domaći nogometaši.

19:29 - Igrači Sarajeva u bijelim, Hiberniansa u crnim dresovima.

19:28 - Igrači su izašli na travnjak, slijedi uobičajeno rukovanje.

19:23 - Horde zla istakle transparent na kojem piše "Never forget Srebrenica".

19:20 - Desetak minuta ostalo je do početka utakmice. Navijači pjevaju "Mi smo divovi" od Benjamina Isovića.

FK Sarajevo - FC Hibernians 5:2 (Suljić 2, Torlak 45+, Karamtić 53 - penal, Hadžić 79, Tatomirović 90/ Farrugia 20, Rodolfo 33)

Stadion: Asim Ferhatović - Hase. Sudac: Goran Spirkoski (Makedonija)
Žuti kartoni: Herrera, Diaz, Lima (HIB), Čomor, Sesar, Tatomirović (SAR). Crveni: Rodolfo Soares 52 (HIB).

SARAJEVO:  Adilović, Torlak, Tatomirović, Gujić, Tadejević (od 46. Karamatić), Čomor (od 68. Hadžić), Sesar, Husejinović, Zlatković, Haskić, Suljić.

HIBERNIANS: Muscat, Pulis, Vandelannoite, Camilleri, Rodolfo Soares, Kristensen, Jackson Lima, Herrera, Marcelo Dias (od 77. Pisani), Choen (od 85. Carauna), Farrugia.

Zaprati FK Sarajevo, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: