LIVE: Željo - Široki 1:1 (kraj)

Premijer liga BiH

Adnan Beganović

U jednom od derbija drugog kola BHT Premijer lige Željezničar na Grbavici dočekuje Široki Brijeg.

90. min: Željezničar su pronosale vile, Ivanković imao veliku priliku, ali Antolović sjajno odbranio.

89. min: Velika prilika za Plave, ali grešku Solde domaći ne koriste.

85. min: Ljubić u igri umjesto Čorluke.

83. min: Turković ulazi u igru umjesto Tomića.

80. min: Velika prilika za Široki, ali Zakarić iz sjajne pozicije šutira visoko preko gola.

69. Kosoriću žuti zbog oštrog prekršaja nad Wagnerom.

67. min: Bučan ulazi u igru umjesto Memije.

65. min: Čoliću žuti karton zbog prekršaja nad Zakarićem.

62. min: Landeki žuti karton zbog prekršaja nad Bajićem.

60. min: Wagner pravi potez viška i dobra prilika za goste odlazi u nepovrat. Minut prije umjesto Jamaka u igru ušao Hasanović. Kožulj požutio.

54. min: Zakarić je pogodio mrežu Željezničara, ali zbog ofsajda, jako sumnjivog,  pogodak je poništen.

49. Laštro nakon kornera pogađa stativu Željinog gola.

47. min: Široki zaprijetio preko Marića, ali nema promjene rezultata.

46. min: Počelo je drugo poluvrijeme, kod Širokog umjesto Pehara u igri Landeka.

45. Kraj poluvremena, na Grbavici 1:1.

43. min: Sadiković pravi grešku na sredini terena nakon čega dobija žuti karton.

41. min: Velika prilika za Bajića, koji se sjajno oslobodio svojih čuvara i sa 15  metara šutirao, ali Soldo brani.

33. min: Bajić centrirao iz kornera, Sadiković najviši u skoku, ali nema promjene rezultata.

27 min: GOOOOOOOOLLLLLL. Sadiković izveo korner, a Kosorić se najbolje snalazi i stvari vraća na početak.

25. min: Jamak zbog nesportskog starta dobija žuti karton.

15. min: GOOOOOOOLLLLLL. Široki vodi 1:0, strijelac Wagner koji glavom nakon centaršuta Kožulja zabija pogodak.

14. min: Dobra kontra gostiju, ali Marić loše šutira iz solidne pozicije.

11. min. I dalje bez golova, nema većih uzbuđenja.

6. min: Velika greška Antolovića, koji loptu hvata van šesneasterca, Wagner je dobro šutirao iz indirektnog udarca, ali samo korner.

5. min: Željezničar bolji na otvaranju, izveli su Plavi i jedan korner, no bez opasnosti po gol gostiju.

1. min: Počela je utakmica na Grbavici, vrijeme idealno za igru.

Željezničar - Široki Brijeg

Željezničar: Antolović, Kvesić, Kosorić, Memija, Bajić, Stanić, Čolić, Sadiković, Zeljković, Jamak, Tomić.

Široki Brijeg: Soldo, Ćorić, Pehar, Marić, Zakarić, Wagner, Ćorluka, Kožulj, Brekalo, Laštro, Marković.

Zaprati FK Željezničar, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: