Klopp može biti zadovoljan: Redsi efikasni u generalnoj probi

Spremni za novu sezonu

Haris Zilić

Liverpool je uspješno odradio generalnu probu i čini se da su izabranici Jurgena Kloppa spremni za nove bitke u Premiershipu, ali i Evropa ligi gdje ćemo ih gledati u novoj sezoni.

U generalnoj probi Redsi su odmjerili snage sa novim članom njemačke Bundeslige ekipom Darmstadta.

Izabranici Jurgena Kloppa na kraju vrlo zanimljive utakmice upisali su trijumf rezultatom

Sjajno Liverpool otvara susret i činilo se da njemački klub čeka teška noć.

Salah u petoj minuti pogađa na asistenciju Van Dijka za 1:0, a tri minute kasnije Salah upisuje asistenciju za Dioga Jotu koji pogađa za 2:0.

Darmstadt se ipak stabilizovao i brzo vratio u susret. U desetoj minuti Honsak na asistenciju Manua pogađa za 2:1.

Interesantno da je 2:1 bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Liverpool je izgledao bolje na terenu, a to su krunisali u 59. minuti, Szoboszlai upisuje asistenicju, a Diaz pogodak za 3:1.

Do kraja utakmice bilo je još prilika, ali ostalo je 3:1 za engleski tim.

Liverpool u prvom kolu engleskog Premiershipa očekuje derbi protiv Chelseaja u gostima 13. augusta.

Darmstadt novu sezonu Bundeslige otvara 20. augusta gostovanjem kod Eintrachta u Frankfurtu, dok ih 14. augusta očekuje generalna proba protiv niželigaša Homburga.

Zaprati Liverpool, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: