Liverpool i Arsenal preokretom do pobjede
Samir Nasri proslavlja izjednačujući gol za Arsenal

Engleska Premier liga

Teme:

Liverpool je gubio protiv Wigana, kao i Arsenal protiv Evertona, ali su obje momčadi preokrenule rezultat i slavile, dok je Chelsea sa 5:0 slavio na Riversideu kod Middlesbrougha...

Wigan je u dva navrata vodio na Anfield Roadu, ali je Liverpool, golovima Holanđanina Dirka Kuyta uspio preokrenuti rezultat i na kraju slaviti sa 3:2.

Gosti su došli u vodstvo golom Zakija u 29. minuti. Dirk Kuyt poravnao je osam minuta kasnije. Slavlje navijača Liverpooola prekinuto je kada je ponovo Zaki u posljednjem minutu prvog dijela pogodio za vodstvo Wigana od 2:1.

U nastavku, gledaoci na Anfiledu su vidjeli potpunu dominaciju Redsa. Plod toga je bio gol Riere u 80. minuti za izjednačenje - 2:2. Međutim, domaći se nisu zadovoljili s tim, te su pet minuta prije kraja susreta došli do sva tri boda, a strijelac za pobjedu bio je ponovo Dirk Kuyt.

Chelsea je protutnjao Riversideom i deklasirao domaći Middlesbrough sa čak 5:0. Strijelci za goste bili su Kalou (14, 53), Belleti (51), Lampard (63) i Malouda u 67. minutu.

Kao i Liverpool, Arsenal je gubio na svom terenu od Evertona, ali je na kraju ipak zabilježio pobjedu rezultatom 3:1. Osman je doveo "karamele" u vodstvo na Emirates stadionu već u 9. minuti, a s tim se rezultatom i otišlo na odmor.

U nastavku, potpuni preokret Topnika. Prvo je Samir Nasri pogodio za izjednačenje u 48. minutu, a pobjedu Arsenalu ovjerili su Robin van Persie u 70. i Theo Wallcot u posljednjoj minuti susreta.

Zanimljivo je da su čak tri susreta ovog kola Premier lige završila bez golova, 0:0.