Liverpool pregazio Građane, Mata bacio Old Trafford u trans

Premier liga, 28. kolo

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su večeras Manchester City na Anfieldu s uvjerljivih 3:0.

Prosto su Redsi pregazili Građane. Poveli su nakon 34 minute igre pogotkom Adama Lallane, da bi James Milner u finišu prvog poluvremena povećao prednost pogotkom za sigurnih 2:0.

Iako se očekivao povratak gostiju u meč, to se nije dogodilo. Roberto Firmino je u 57. minuti dovršio posao za veliku pobjedu Liverpoola od 3:0.

Manchester United je na Old Traffordu savladao Watford 1:0.

Mučio se tim Louisa van Gaala dosta dugo, a u 84. minuti uspjeli stići do gola vrijednog tri boda. Za pobjedu se pobrinuo Juan Mata, pa su Crveni đavoli ponovo u borbi za Ligu prvaka.