Ludnica na Otoci, Sloboda u 93. minuti do 3:3

Premijer liga BiH

U sjajnoj utakmici koja je odigrana na Otoci, Olimpic i Sloboda podijelili su bodove pošto su odigrali 3:3.

Olimpic je bio tako blizu treće pobjede, no Tuzlaci su nadoknadili dva gola zaostatka.

Nakon petnaestak minuta dosadne igre na Otoci, Olimpic je sjajnim golom Mašića stigao do prednosti od 1:0. Akciju je započeo Hadžić ubačajem s desne strane, potom je Kobiljar dodao do Mašića, a ovaj precizno matirao Bobića.

Sloboda se brzo vratila, samo sedam minuta kasnije. Efendić je centrirao, a Krpić skočio i glavom pogodio za 1:1.

U 31. minuti, Olimpic ponovo vodi, a ovoga puta strijelac je bio Isić nakon ubačaja iz kornera.

U nastavku je Sloboda pokušavala da se vrati, no u 69. minuti Regoje trećim golom u sezoni donosi Olimpicu novo vodstvo. Krpić u 81. minuti vraća nadu Slobodi, a onda u 93. minuti Mehmedagić zabija za veliko slavlje Slobode i konačnih 3:3.

U sljedećem kolu Olimpic gostuje na Grbavici, dok će Sloboda ugostiti Široki Brijeg.

Olimpic - Sloboda 3:3 (Mašić 16, Isić 31, Regoje 69/ Krpić 23, 81,  Mehmedagić 93)

Olimpic: Bandović, Drljević, Regoje, Milović, Kobiljar, Mahović, Karić, Isić, Mašić, Hadžić, Vrdoljak.

Sloboda: Bobić, Škahić, Efendić, Krpić, Subić, Mehmedagić, Hasanović, Ordagić, Stjepanović, Todorović, Veselinović