Ludnica u derbiju Super lige, Demirović potvrdio životnu formu

Sjajan meč vidjela je publia

S. Mlaćo

U derbiju 23. kola švicarske Super lige danas su snage odmjerili St. Gallen i Young Boys, a završilo je 3:3.

Domaći su poveli golom Fazlija u 10. minuti, da bi u sudijskoj nadoknadi prvog dijela izjednačio Nsame, a Ngalameu pogodio minut kasnije za potpuni preokret i šok za domaće.

Domaćima izjednačenje donosi u 74. minuti bh. napadač Ermedin Demirović koji se nalazi u životnoj formi. Pogodio je glavom nakon ubačaja sa strane.

Tu nije bio kraj golijadi. Gortler je pogodio u prvoj minuti sudijske nadoknade za potpuni preokret, ali gosti do boda dolaze pogotkom sa 11 metara u devetoj minuti sudijske nadoknade. Strijelac je bio Hoarau.

Ostalo je 3:3 i situacija na tabeli je ista. St. Gallen i Young Boys imaju po 45 bodova i nalaze se na prva dva mjesta.

Za Demirovića je ovo bio deseti pogodak u sezoni, a dodao je i četiri asistencije.