Ludnica u Meksiku: Opća tuča na terenu, Tigres prvak

Potpuni haos

Teme:

Fudbaleri Tigresa osvojili su naslov prvaka Meksika.

Do treće titule u povijesti je ovaj tim stigao nakon boljeg izvođenja penala protiv Club Americe, a ovaj meč je obilježila žestoka tuča igrača i čak pet crvenih kartona.

Prvi meč ovih ekipa nije donio pobjednika (1:1). U revanšu je bilo 0:0, te se ušlo u produžetke.

America je povela golom Alvareza u 94. minuti, da bi domaće spasio Duenas golom za 1:1 u 119. minuti.

Ipak, penali su bolje išli Tigresu. Sva tri izvođača Americe su bila neprecizna, što su domaći iskoristili za osvajanje trofeja.

Pet crvenih kartona pokazano je u 105. minuti. Dvojica domaćih i trojica gostujućih fudbalera su morala ranije pod tuš nakon nezapamćenog obračuna na terenu.