Casillas odabrao boljeg između Modrića i Xavija, nije se dvoumio ni sekunde: "Uvijek ću izabrati..."

Legendarni golman Reala

Casillas odabrao boljeg između Modrića i Xavija, nije se dvoumio ni sekunde: "Uvijek ću izabrati..."

Iker Casillas je s Xavijem Hernandezom i Lukom Modrićem doživio neke nezaboravne trenutke u karijeri, a izgleda da legendarni golman Reala nema previše dilema ko je bolji igrač između Španca i Hrvata.

Casillas je birao između igrača Real Madrida i Barcelone, a sigurno je posebnu pažnju privukao izbor između Xavija i Modrića.

Xavi je bio lider veznog reda Španije koja je od 2008. do 2012. godine osvojila dva Europska prvenstva i jedno Svjetsko prvenstvo. Član te generacije bio je i Iker Casillas.

Legendarni golman je na reprezentativnom nivou svoje najljepše dane proveo upravo s Xavijem, dok je dugi niz godina dijelio svlačionicu i s Modrićem.

Kad je Hrvat stigao u Real, Casillas je bio kapiten Kraljeva, a između ostalog posebno se pamti osvojena Liga prvaka 2014. godine u Lisabonu kad je savladan Atletico Madrid.

A kad je u pitanju izbor između Xavija i Modrića Casillasu je odabrao brzinom svjetlosti. Bez previše je razmišljanja rekao: Lukita.

Oglasi

Inače, Casillasov izbor je protekao tako što je na svaki ponuđeni odgovor izabrao igrača Real Madrida što možete pogledati ovdje.

"Svaki put ću izabrati igrača Reala, pa možete nastaviti", poručio je Casillas u jednom trenutku.

Casillas je odavno u penziji, ne bavi se trenerskim poslom, ali redovno se pojavljuje na raznim fudbalskim događajima i to uglavnom promotivnog karaktera.

Xavi je također penzionisani fudbaler, do sada je uspio trenirati Barcelonu, osvojiti La Ligu sa Blaugranom, ali također i dobiti otkaz te je trenutno bez posla.

Dok je Modrić iako ima 39 godina i dalje aktivan te je bez obzira što je na pragu pete decenije izuzetno važna karika u ekipi Carla Ancelottija.

Oglasi

Casillas je Modrića zvao Ponijem

Modrić je s 27 trofeja najtrofejniji igrač u historiji Real, a nedavno je sa 39 godina i 40 dana postao najstariji koji je ikad zaigrao za Los Blancose.

Nedavno su isplivali detalji kako su Casillas i ostali senatori zvali Hrvata kada je tek stigao na stadion Santiago Bernabeu.

"Veterani su bili ti koji su ga ismijavali. Predvodio ih je Ricardo Carvalho, a pridružili su mu se 'eksperti' za šalu kao što su Casillas, Cristiano i Ramos.

Potražite više informacija na temu La Liga:

"Zvali su ga 'Poni' zbog malog rasta, robusnih nogu i frizure zbog koje je izgledao kao ždrebe. Također, zvali su ga i 'Guetta' zbog sličnosti sa slavnim DJ-em."

"Završilo je tako što je Hrvat izborio mjesto u početnom sastavu i dobio je poštovanje takvo da je postao omiljen kod svih", otkrio je list Relevo.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi