Ma, kakve pare - Luka Modrić odbio kofere novca, razlog je nestvaran
Foto - Cordon Press

Imao je jasan cilj

Ma, kakve pare - Luka Modrić odbio kofere novca, razlog je nestvaran

Midhat Šljivak

Luka Modrić nakon 13 godina napušta Real Madrid. Legendarni Hrvat tokom ljeta će promijeniti klub i sada je pred njim odluka gdje će odigrati posljednju sezonu karijere. Odavno je Luka mogao otići iz Madrida, ogromna ponuda je bila na stolu, ali Modrić je to odbio.

Saradnja Luke Modrića i Real Madrida okončana je nakon 13 veoma uspješnih sezona. Legendarni Hrvat se u subotu oprostio od Santiago Bernabeua, a od dresa kraljevskog kluba se oprašta na FIFA klupskom prvenstvu svijeta.

39-godišnji vezni fudbaler imao je želju okončati karijeru u Madridu. Međutim, klub je ipak odlučio da mu ne ponudi novi jednogodišnji ugovor i Luka odlazi.

Mogao je Modrić još u ljeto 2023. godine otići. Na stolu je bila ponuda kakva se ne dobija često.

"Luka Modrić je imao ponudu iz Saudijske Arabije 2023. godine. Nudili su mu 100 miliona eura godišnje. Odlučio je odobiti ponudu kako bi ostao i uživao u igranju za Real Madrid", navodi El Chiringuito.

Već u sezoni koja je uslijedila Luka je osvojio nova tri trofeja s kraljevskim klubom. Postao je najtrofejniji fudbaler i historiji kluba.

Oglasi

I tokom ove sezone Luka je igrao mnogo više nego što se to očekivalo. Dogovor je bio da igra taman toliko da pomogne mlađim saigračima.

Ipak, kvalitet ga je i u 40. godini života promovisao kao bitan faktor u ekipi Carla Ancelottija. Odigrao je čak 56 utakmica.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Kroz karijeru Luka je s Realom uzeo sve što je mogao. Nastupio je u 591 utakmici i ima učinak od 43 gola i 95 asistencija.

Luka će u Madridu ostati upamćen kao ikona kluba i definitivno je jedan od najvećih fudbalera koji su nastupali za Real.

Zaprati Real Madrid, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
Real Madrid Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

Top Komentari

@dn@n
Pa Jel moguće svaki dan par notifikacija o Modriću. Pa zar stvarno nemate o čemu drugom da pišete. Ako nista,možel bar bez notifikacija kao da je to udarna vijest.!
1 1
user1743790335
Luka ne ide za lovu već ima pravo fudbalsko razmišljanje. Zaslužuje još da igra za Real, a Xabi i Florentino Perez će iduće sezone uvidjeti da su pogriješili što su ga se odrekli.
0 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi