)
Lukaku pogodio za pobjedu na Cristal Areni
Sjajni 17-godišnji reprezentativac Belgije, Romelu Lukaku

Jupiler liga, 13. kolo, Genk - Anderlecht 1:2

Anderlecht se približio prvoplasiranom Genku nakon njihovog međusobonog duelu, a gosti iz Brisela su slavili sa 1:2. Ovom utakmicom je kompletirano 13. kolo belgijske Jupiller lige.

Amerikanac srbijansknih korjena, Sacha Kljestan doveo je Anderlecht u vodstvo već u 9. minuti susreta, međutim nedugo zatim, tačnije u 23. minuti iskusni napadač Thomas Buffel poravnava rezultat na 1:1, a tako se i otišlo na odmor.

Velika tri boda Anderlechtu je donio 17-godišnji napadač, reprezentativac Belgije Romelu Lukaku u 53. minuti susreta.

Ovom pobjedom, Anderlecht se popeo na drugo mjesto belgijske Jupiler lige.