Lyon očitao lekciju Marseilleu u derbiju kola

Liga 1

Nogometaši Lyona s 3:1 su slavili protiv Marseillea u 21. kolu francuske Lige 1.

Marseille je bio u dobroj seriji, ali ondaje uvezao dva poraza. Prvo je tim s Veledromea kući razbijen od Monaca, a večeras je bio nemoćan na Gerlandu.

Lyon je, pak, novom pobjedom učvrstio četvrto mjesto s 37 bodova i na dobrom je putu da izbori evropska takmičenja.

Valbuena je u 43. minuti postigao spektakularan gol protiv bivšeg kluba, a u 61. minuti Lacazette je povisio na 2:0. Doria je u 67. minuti smanjio na 2:1, da bi Lacazette u 75. minuti ovjerio trijumf Lyona.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

S ova dva gola Lacazette je doša do brojke od 17 golova i sada je drugi na listi strijelaca. Vodeći je Edinson Cavani iz PSG-a as 20 golova.

All Goals HD - Lyon 3-1 Marseille 22.01.2017 HD by footballderby