Utakmica francuskog prvenstva

Esmer Oštraković
Teme:

Utakmicu 8. kola prvenstva u Francuskoj odigrali su Lyon i PSG.

Derbi utakmica završena je pobjedom gostujućeg tima, a strijelac jedinog gola na utakmici bio je Lionel Messi.

Ipak krenimo redom. Gosti su sjajno ušli u utakmicu i već u 5. minuti su nakon sjajne akcije došli do vodstva.

Napad je krenuo Mbappe, koji je predriblao svog čuvara, dodao loptu Neymaru, a Brazilac je loptu proslijedio Messiju koji postiže gol.

Lyon nije igrao zatvoreno, te su imali svoje prilike i u prvom poluvremenu su bili ravnopravan protivnik PSG-u.

Ipak, na odmor se otišlo pri vodstvu PSG-a od 0:1, a u drugom poluvremenu Lyon je krenuo još ofanzivnije.

Nažalost po njihove navijače Lyon niti u drugom poluvremenu nije uspio postići gol, te su na kraju minimalno poraženi.

Lyon će na reprezentativnu pauzu sa šeste pozicije, a nakon osam odigranih utakmica imaju trinaest osvojenih bodova.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Paris Saint-Germain se nakon osam odigranih utakmica očekivano nalazi na prvom mjestu sa 22 boda, što je dva boda više od drugoplasirane ekipe Marseillea.

Sigurno da će Marseille nakon internacionalne pauze pokušati pomrsiti račune PSG-u i preuzeti prvo mjesto, ali ostaje da vidimo da li će to uspjeti.