Maccabi 50. put prvak Izraela

Savladali imenjaka iz Ashdoda u finalu

Maccabi Te Aviv je jubilarni 50. put postao prvak Izraela u košarci nakon pobjede na Final Fouru državnog prvenstva.

Maccabi je imenajaka iz Ashdoda sa 20 poena razlike  (83:63) pobijedio i tako okončao uspješnu sezonu. Osim što je osvojio prvenstvo, telavivski sastav je ranije osvojio i regionalnu ABA ligu nakon pobjeden ad zagrebačkom Cedevitom u finalu.

Ovaj put u visokoj pobjedi nad Maccabijem iz Ashdoda predvodili su ih Lanford i Smith sa po 16 poena. Blu je dodao 14, a Ohayon 10 koševa.

Osim 50 trofeja prvaja Izraela, Maccabi T.A. je još osvajio pet evropskih naslova, jednu ABA ligu i 39 nacionalnih kupova.