Majstorija Brkića, Olimpija razbila Aluminij

Trijumf Olimpije

Fudbaleri ljubljanske Olimpije pobijedili su Aluminij s 4:0 u susretu 3. kola Prve lige Slovenije.

Fantastičnom igrom u prvih 45 minuta Olimpija je lagano riješila ovaj meč, a seriju golova je otvorio fantastični Goran Brkić.

Igrala se osma minuta kada je bivši veznjak Mladosti Doboj Kakanj prekrasnim slobodnjakom sa 30 metara pogodio protivničku mrežu za prednost od 1:0.

Sedam minuta kasnije novi gol u mreži Aluminije. Ovog puta Brkić je asistent iz kornera, a pogađa Kenan Bajrić za 2:0.

Nije Olimpija stala pa je već u 19. minuti preko Apaua pvoećala prednost na 3:0, što je bio rezultat nakon prvog poluvremena.

U nastavku još jedan gol u mreži gostiju. U 64. minuti konačnih 4:0 postavio je Kapun.

Brkić je igrao do 63. minute ovog meča, a umjesto njega na teren je ušao Tomislav Tomić.