Maksimir je utihnuo: Azerbejdžan vodi protiv Hrvatske

Sheydaev matirao Kalinića

E. Čaušević

Reprezentacija Hrvatske igra trenutno na Maksimiru protiv Azerbejdžana prvi meč kvalifikacija za EP.

Hrvatska je preuzela incijativu na sredini terena od prve minute, dok su gosti šansu čekali iz konvre.

Azerbejdžan je opasno zaprijetio nakon deset minuta igre kada je fantastičnu šansu imao Sheydaev, ali je Kalinić odbranio.

Ipak, u 19. minuti Azerbejdžan je uspio da utiša Maksimir. U šansi se ponovo našao Sheydaev koji je ovaj put fantastično šutira i matirao golmana Hrvatske za veliko iznenađenje i vodstvo gostiju sa 0:1.