Nakon trijumfa nad Swanseajem
Mancini: Bili smo umorni, ovo je važna pobjeda
Manchester City je teškom mukom stigao do tri boda u domaćem okršaju sa Swanseajem u devetom kolu engleskog Premiershipa.
Očekivala se ubjedljivija pobjeda Građana, no na Etihadu im je tri boda protiv daleko slabijeg protivnika osigurao Carlos Tevez pogotkom u drugom dijelu, dok naš reprezentativac Edin Džeko nije dobio priliku s klupe.
Roberto Mancini je zadovoljan ovom pobjedom, jer je, kako kaže, njegova momča umorna, posebno jer su odigrali tri utakmice u sedam-osam dana.
"Jako je važno da smo ostvarili pobjedu u ovoj utakmici, jer je iza nas naporna utakmica u Ligi prvaka, a sada konačno imamo nekoliko dana odmora, jer sredinom sljedeće sedmice nemamo obaveza u Ligi prvaka", kazao je između ostalog Mancini, koji je dodao:
"Bili smo danas jako umorni i mislim da se to vidjelo, posebno u prvom dijelu, tako da sam presretan što smo slavili čak i onda kada nismo bili najbolji. Swansea je bio odmoran, igrali su dobro. Oni su pokazali da su jednako dobri kao i prošle sezone".
Građani su sada samo na bod do lidera Chelseaja, koji danas igra s Manchester Unitedom veliki engleski derbi. Mancinijevi momci sljedeću utakmicu gostuju West Hamu, a zatim dočekuju Ajax u grupnoj fazi Lige prvaka, gdje nakon tri odigrana kola imaju samo jedan bod (remi s Borussijom).
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.