Igrači Željezničara nisu blistali u prvih 45 minuta, na poluvremenu su stali pred južnu tribinu...

Podrška ne izostaje

FK Željezničar u ovim trenucima igra susret 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Sloge, a nakon 45 minuta rezultat je 1:1.

Željezničar je na Grbavici ponio epitet favorita, ali Plavi na odmor odlaze sa 1:1, mada ostaje još 45 minuta u kojima će pokušati da dođu do bitne pobjede.

Sloga, koja se bori za opstanak, predstavila se u dobrom svjetlu u prvom poluvremenu na stadionu Željezničara.

Iako su domaći poveli golom Santosa u 21. minuti, Lalić je u 35. postigao gol za izjednačenje i sada krećemo od početka.

Nakon što je sudija označio kraj prvog dijela, najvatreniji navijači Željezničara pozvali su igrače svog tima. Tako su umjesto prema svlačionicama, igrači krenuli pred južnu tribinu na kojoj su smješteni popularni Manijaci.

Bilo je zvižduka, ali ne i uvreda. Igračima je samo data dodatna podrška kako bi u drugih 45 minuta igrali još bolje i na kraju ostvarili pobjedu kojom bi ovaj tim ostao u igri za plasman u Evropu.

Željo se nedavno plasirao u polufinale Kupa, imaće i tu šansu da osvoji trofej i izbori Evropu, a svakako da je i dalje u igri da to učini kroz prvenstvo jer je na tri boda od trećeg mjesta na kojem se nalazi Široki Brijeg, a koje donosi plasman u evropska takmičenja.

Sve u svemu, ostalo je 45 minuta igračima Željezničara da ispune očekivanja svojih navijača i da dođu do 11. pobjede.

To, naravno, neće biti tako lako, pošto gosti iz Doboja na sve načine žele da ostanu neporaženi i da trasiraju svoj put ka mirnoj luci.

Treneri Edis Mulalić i Zoran Ćurguz su danas izveli sljedeće postave:

FK Željezničar: Bender, Cocalić, Štilić, Šehić, Drljo, Hodžić, Drina, Santos, Beganović, Galić, Hodžić.

FK Sloga Meridian: Brajlović, Nikolić, Đorić, Stevanović, Baranov, Peco, Čolić, Lalić, Baštić, Mlanović, Mihajlović.

Zaprati FK Željezničar, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
FK Željezničar Moje Teme

pjanke.sa
Mirvicu gledaj i uci. Sablja ne moze prismedit Dudicu u strucnosti. Imaju ljudi 2 puta losiju ekipu (po imenima) od Fedjine ekipe. Ali istrpe ih 1.5 god pa cak i Edis pobjedjuje. A ti svaka 4 mjeseca mijenjas trenera. Podhitno novi ljudi u Uoravi.