Mario Vrančić vodi Paderborn ka njemačkoj eliti

2. Bundesliga, 33. kolo

Sve utakmice 33. kola 2. Bundeslige odigrana su u istom terminu, kako ne bi se otklonila bilo kakva sumnja u regularnost svih osam utakmica koje su počele u 15:30.

Köln koji je već osigurao plasman u Bundesligu na svom je terenu sa ubjedljivih 4:0 savladao ekipu St. Paulija, a Jarčevi su već nakon prvih 45 minuta imali vodstvo od 3:0.

Bochum našeg Adnana Zahirovića poražen je sa 2:0 na gostovanju kod Münchena 1860, a nekadašnji reprezentativac naše zemlje u igru je ušao već na početku drugog poluvremena pri rezultatu 1:0. Domaći su pobjedu ovjerili golom u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Aalen Jasmina Fejzića upisao je pobjedu od 3:0 nad Union Berlinom, ali naš reprezentativni golman nije upisao "clean sheet, obzirom da je utakmicu odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Trećeplasirani Fürth je sa visokih 6:0 slavio na gostovanju kod Cottbusa koji je već odavno trećeligaš. Visoka pobjeda Fürthu nije puno pomogla obzirom da je drugoplasirani Paderborn trijumfom na gostovanju kod Auea pobijedio sa 2:0.

Paderborn koji je pobjedom ostao u trci za direktan plasman u Bundesligu zadržao je prednost od dva u odnosu na Fürth. Ekipa Marija Vrančića povela je golom Mehe u 35. minuti utakmice, a pobjedu Paderbornu je osigurao upravo Vrančić u 66. minuti utakmice. Mariju je ovo bio treći ovosezonski pogodak, a u 28 utakmica koliko je odigrao upisao je i devet asistencija.

Visokom pobjedom od 4:0 Kaiserslautern je otežao Dynamu iz Drezdena borbu za opstanak,

2. Bundesliga, 33. kolo:

München 1860 - Bochum 2:0 (Osako 31, Lauth 90+1)
Aalen - Union Berlin 3:0 (Pohjanpalo 8, 68, Buballa 79)
Aue - Paderborn 0:2 (Meha 35, Vrančić 66)
Arminia Bielefeld - FSV Frankfurt 0:0
Cottbus - Greuther Fürth 0:6 (Furstner 34, Azemi 43, 84, Đurđić 69, 85, Sukalo 73)
Kaiserslautern - Dynamo Dresden 4:0 (Leistner 6 AG, Idrissou 64, 83, Stoger 90+2)
Karlsruher - Fortuna Dusseldorf 2:2 (Hennings 22, 68 / Hoffer 18, Bodzek 44)
Köln - St. Pauli 4:0 (Ujah 13, Kalla 39 AG, Helmes 43, Bigalke 61)
Sandhausen - Ingolstadt 0:2 (Caiuby 25, Hofmann 37)