Odlazi u Litvaniju
Hajduk odradio prvi transfer ove zime, u pitanju je igrač kojeg smo gledali u WWin ligi
Zimski prijelazni rok u Hrvatskoj nije ni otvoren, a Hajduk je već odradio prvi transfer. Doduše, izlazni, a radi se o tome da je Splićane napustio igrač kojeg smo gledali na bh. terenima.
Kako je objavio Index.hr, 21-godišnji veznjak Marko Capan napustio je Hajduk i potpisuje za litvanski Žalgiris.
Njemu ističe ugovor s Hajdukom idućeg ljeta, ali Hajduk ga neće pustiti besplatno već će za njega dobiti određenu odštetu čiji iznos u ovom trenutku nije poznat.
Kod novog trenera Gonzala Garcije nije imao mjesta, pa je tako na terenu proveo samo 45 minuta. Bio je iznenađenje u prvoj utakmici protiv azerbejdžanske Zire, a onda je 'nestao'.
S juniorima Hajduka je kao kapiten odveo do finala Lige prvaka za mlade, u sezoni 2023/24 bio je posuđen Širokom Brijegu.
Oglasi
Bivši mladi hrvatski reprezentativac je za Široki Brijeg odigrao 24 utakmice, te zabio jedan gol uz dvije asistencije. Jedini gol za tim s Pecare postigao je u pobjedi nad Veležom u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH u martu 2024. godine.
Marko Capan je samo jedan u nizu nogometaša koji će napustiti Split. No, za razliku od nekih od kojih uprava kluba očekuje ogromnu zaradu, za Capana bi obeštećenje trebalo biti isuviše skromno, jer osim što mu ističe ugovor na ljeto, vrijednost mu je svega 50.000 eura.
Očekuje se da Capan uskoro potpiše za Žalgiris. Početkom januar se otvara prijelazni rok u Litvaniji i trajat će do sredine marta.
Ekipa iz Viniciusa je trenutno na trećem mjestu litvanskog prventsva, a ondje već igraju neki nogometaši s ovih prostora; Luka Dumančić (Hrvatska), Vasilije Radenović (Crna Gora), Petar Bosančić (Hrvatska), Nemanja Mihajlović (Srbija), Nikola Petković (Srbija), a tu je i Šveđanin bh. korijena Dino Salčinović, koji je početkom godine stigao u Litvaniju iz Švedske.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.