Odjekuju riječi Livaje o Petkoviću na biti ili ne biti dan: "Ako nas dobiju i on to uradi, onda..."
Foto: Pixsell

Opet na suprotnim stranama

Odjekuju riječi Livaje o Petkoviću na biti ili ne biti dan: "Ako nas dobiju i on to uradi, onda..."

Admin Čaušević

Marko Livaja i Bruno Petković su odlični prijatelji, ali samo su na kratko imali priliku da igraju zajedno i to u reprezentaciji Hrvatske. Danas će ponovo biti na suprotnim stranama i to na "biti ili ne biti" dan jer Dinamo i Hajduk odavno nisu igrali tako važan derbi.

Svaki put kad Livaja dolazi na Maksimir jedno je sigurno - dočekat će ga salve zvižduka i uvreda jer predovdi najvećeg rivala, redovno trese mrežu protiv na Dinamovom stadionu i predstavlja nevjetovatnu karizmu.

Zbog svega onog što jeste Livaja je omražen na gostujućim stadionima. Ako je Hajduk mamac za publiku, onda je Livaja magnet za verbalno iživljavanje protivničkih navijača.

Iskusnog napadača očekuje i buran doček i ovaj put, s tim da će od nekih ranijih mečeva veći pritisak biti na strani Dinama koji će morati tražiti pobjedu pod svaku cijenu.

Livaja će bez sumnje biti starter, ali to neće biti slučaj s Petkovićem čije se šanse za nastupom mjere u promilima. Najbolji igrač Dinama nije spreman što domaće u startu stavlja u nepovoljan položaj.

Nedavno je u intervju za Dalmatinski portal Livaja govorio o mržnji protivničkih navijača, a tom prilikom se dotakao i Petkovića. Njegove riječi su ponovo postale aktuelne pred derbi.

Oglasi

"Igrao sam vani, u Grčkoj, znam kako je to kad te vrjeđaju. Svjestan sam bio toga kad sam dolazio, meni je to sve normalno."

"Rivalstvo i je bit nogometa, neće te uvijek svako voljeti, ali bitno je da to završi na toj utakmici i da poslije nje svako ide dalje o svom poslu."

"Primjerice, ja sam dobar s Petkovićem i nemam ništa protiv da, ako nas dobiju, on pjeva sa svojim navijačima. Meni to nimalo ne smeta. Kad sve završi, mi ćemo i dalje ostati dobri", kazao je Livaja.

Potražite više informacija na temu HNL:

Uoči utakmice nakon remija Rijeke, Hajduk ima mogućnost da preuzme prvo mjesto te Dinama izbaci iz utrke jer bi im u tom slučaju pobjegao na devet bodova prednosti.

S druge strane za Dinamo je ovo možda i posljednji voz u borbi za naslov i sve osim pobjede se može smatrati neuspjehom.

Zaprati GNK Dinamo Zagreb, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
GNK Dinamo Zagreb Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi