Opšti haos nakon utakmice - Igrač Konga se na koljenima molio Bogu, selektor Maroka ga prekinuo!

Izbila velika tuča

E. Oštraković

Utakmicu u okviru 2. kola grupne faze Afričkog kupa nacija odigrale su reprezentacije Maroka i Konga, a pobjednika nije bilo. Susret je završen remijem od 1:1.

Samo otvaranje utakmice donijelo je veliku priliku za Maroko. U šansi je bio Youssef En Nesyri, ali je golman Konga upisao odbranu.

Četiri minute kasnije Maroko dolazi do prednosti. Hakimi je poslije kornera matirao Mpasi-Nzaua i donio prednost svojoj reprezentaciji.

Tražili su igrači Maroka penal u 34. minuti susreta, ali sudija se nije oglasio. Tri minute kasnije Kongo traži penal.

Nakon konsultacija sa VAR sobom sudija je pokazao na bijelu tačku i Kongo je imao priliku da dođe do poravnanja.

Odgovornost je preuzeo Cedric Bakambu, ali nije bio precizan, te je Maroko imao prednost od 1:0 nakon prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu se praktično ništa ozbiljno nije desilo do 76. minute kada Kongo dolazi do poravnanja.

Silas je primio loptu u kaznenom prostoru i majstorski pogodio za izjednačenje na ovoj utakmici.

Maroko nakon toga nije uspio napraviti niti jednu pravu priliku koja bi im donijela eventualno novo vodstvo.

Sa druge strane Kongo je u 91. minuti imao z

icer preko Mayele, ali je Bono spasio svoju reprezentaciju fantastičnom odbranom.

Haos nakon utakmice

Nakon utakmice nastao je pravi haos na terenu, a ubrzo su se pojavili i snimci na Twitteru.

Naime, fudbaler Konga Mbemba je bio na koljenima i molio se, ali to nije smetalo selektoru Maroka Walidu Regraguiju da se sukobi sa njim.

On je odlučio da se sukobi sa Mbembom, a to je samo izazvalo opštu tuču na terenu.

Nije se sve završilo na terenu, nego se tuča nastavila i u tunelu, a odmah je u pomoć obezbjeđenju pristigao i veliki broj policajaca.