Martial odveo Manchester u finale FA Kupa

Pobjeda Uniteda

Manchester United plasirao se u finale FA Kupa. Crveni đavoli su danas na Wembleyu pobijedili Everton s 2:1

Jako dobar meč su pružila ova dva tima, a na kraju je Anthony Martial pogodio u nadoknadi za veliku pobjedu.

Everton je dobro ušao u meč. Lukaku je u šestoj minuti imao veliku šansu, ali njegov udarac s gol-linije izbacuje Wayne Rooney.

Potom je uzvratio Lingard na drugoj strani, da bi u 34. minuti Crveni đavoli poveli, a pogodak je postigao Marouane Fellaini.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je viđena zaista odličan utakmica.

Veliku šansu za poravnanje u 57. minuti propušta Romelu Lukaku. Dosuđen je penal, a Belgijancu udarac brani David de Gea.

Do kraja još nekoliko dobrih pokušaja na obje strane, a u 76. minuti Karamele dolaze do izjedačenja. Vlastitu mrežu je pogodio Chris Smalling za 1:1, ali šok za Everton stiže u nadoknadi kada Martial pogađa za prolazak Uniteda u finale.