Mašina zvana Aleksandar Mitrović ne staje
(Foto: EPA)

Dva gola za pobjedu Fulhama

Aleksandar Mitrović ponovo je junak Fulhama.

Tim sa Craven Cottagea je u 19. kolu Championshipa savladao kao gost ekipu Swanseaja sa 1:2, a dvostruki strijelac je bio reprezentativac Srbije.

U 22. minuti Mitrović dobro prati akciju. Našao se na pravom mjestu i nakon odbitka pogađa za 0:1.

Do drugog gola sjajni napadač stiže u 43. minuti. Ponovo se našao tamo gdje treba i pogodio je za 0:2.

Swansea se u igru vratiou 65. minuti. Pogodio je Byers za 1:2, ali do kraja domaći tim nije uspio da dođe do jednog boda.

Novim trijumfom Fulham se popeo na treće mjesto sa 35 bodova, dok je Swansea šesti sa pet bodova manje.

Mitrović je sa ova dva gola postao najbolji strijelac Championshipa i postigao je ukupno 15 pogodaka.