Maurizio Sarri objasnio zašto je Juventus danas poražen od Tottenhama
Sarri smatra da su igrači Tottenhama bili u boljoj fizičkoj formi

Italijan je porazom započeo svoj put u klubu iz Torina

S. Pašalić

Juventus je danas poražen od Tottenhama rezultatom 3:2 u prijateljskoj utakmici na Internacionalnom kupu prvaka.

Maurizio Sarri je u svojo prvoj utakmici od dolaska na klupu Juventusa počeo sa formacijom 4-3-3, ali se ona na kraju nije pokazala kao dobar izbor.

Lamela je doveo Spurse u vodstvo, a Stara dama je ipak golovima Higuaina i Ronalda uspjela preokrenuti rezultat na 2:1.

Tottenham je međutim vrlo brzo golom Lucasa izjednačio na 2:2, a u 93. minuti Harry Kane je sjajnim golom donio pobjedu engleskom timu.

Trener Juventusa je u izjavi nakon meča objasnio kako su Spursi bili fizički bolje pripremljeni od njegovog tima.

"Bila je to teška utakmica protiv poznatog tima", rekao je Sarri nakon poraza od Spursa.

"Bili su brži i eksplozivniji, ali su bliže početku nove sezone u Premier ligi i bliže su pravoj pripremi za mečeve"

"Moramo se braniti više prema naprijed i ne tako duboko. U drugom poluvremenu smo bili bolji, s boljim pritiskom i 20 minuta dobre kvalitete"

"Bili smo naivni s loptama koje smo izgubili, ali mislim da je i fizičko stanje također odigralo značajnu ulogu", dodao je trener Juventusa.

Zaprati Juventus, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: