Mbappe briljirao za rođendan, preokret Marseillea

Favoriti opravdali uloge u 19. kolu Ligue 1

PSG je na Parku prinčeva ugostio Caen i bez većih problema stigao do pobjede rezultatom 3:1.

Domaći su sve vrijeme diktirali tempo igre, a do prednosti su došli u 21. minuti. Kylian Mbappe sjajno vara nekoliko igrača Caena, prolazi po desnoj strani i asistira Cavaniju za majstorski gol petom.

Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:0, a PSG stiže do 2:0 u 57. minuti susreta. Ovaj put je Mbappe bio strijelac, a asistent mladi Giovani Lo Celso. Inače, Kylan Mbappe je danas proslavio svoj 19. rođendan.

Pobjedu PSG-a je potvrdio španski defanzivac Yuri Berchiche lijepim golom u 81. minuti.

Caen je ipak u posljednoj minuti susreta uspio doći do počasnog gola i to preko Santinija koji je realizovao nastrožiju kaznu.

Monaco je na svom terenu uspio slomiti otpor Rennesa i doći do pobjede rezultatom 2:1.

Poveli su Kneževi u 20. minuti preko Radamela Falcaoa, koji se odlično snašao pred golom gostiju nakon što je prethodno Rony Lopes pogodio prečku.

Ipak, Rennes uzvraća u drugom poluvremenu, pošto Khazri u 59. minuti pogađa sa bijele tačke za 1:1.
Kneževi u finišu ipak stižu do pobjede, a strijelac pobjedonosnog gola je bio Keita u 81. minuti.

I Marseille je upisao domaću pobjedu i to nad Troyesom nakon preokreta, rezultatom 3:1.

Poveo je Troyes u 14. minuti golom Pelea, ali domaći stižu do izjednačenja u 31.

Sjajnu akciju Marseillea u gol je pretvordio Dimitri Payer majstorskim udarcem vanjskim dijelom stopala.

Marseille je i u nastavku nastavio sa napadima, a to im se isplatilo u 66. minuti kada je Luis Gustavo šutem iz kosa savladao golmana gostiju i pogodio za preokret.

Pobjedu Marseillea je potvrdio Germain u 84. minuti.

Lyon je došao do gostujuće pobjede nad Toulouseom rezultatom 1:2.

Lavovi su do prednosti došli u 24. minuti preko Fekira koji je bio uspješan sa bijele tačke.
Lyon je drugi gol postigao u 93. minuti preko Rafaela, da bi domaći uspjeli ublažiti poraz sa bijele tačke, dvije minute kasnije.