
Nizozemac ponizio rivala
Memphis Depay potezom na terenu izazvao masovni obračun fudbalera
Nizozemski fudbaler Memphis Depay izazvao je masovni obračun na terenu u duelu Corinthiansa i Palmeirasa.
Napadač Corinthiansa Memphis Depay uspio je napraviti potpuni haos na utakmici finala brazilske Pauliste protiv velikog rivala Palmeirasa. Njegov bezobrazni potez izazvao je obračun i gomilu žutih i crvenih kartona.
Corinthians je imao prednost od 1:0 iz prvog meča. Na domaćem terenu je čuvao 'nulu', a onda Memphis nalazi dodatnu metodu za trošenje vremena. Otišao je do korner zastavice i stao je na loptu.
Nesportsko ponašanje zasmetalo je igračima Palmeirasa. Krenuli su na Depaya kako bi se obračunali s njim.
Uslijedio je potpuni haos na terenu. Sutkinje koje su bile tu bespomoćno su pokušavale zaustaviti zaraćene strane i u tim minutama je došlo do ozbiljnog sukoba.
Memphis Depay é COBRA da bola
— FluResenha (@resenhaflutt) March 28, 2025
acabou com o jogo em um lance
pic.twitter.com/eHAWrKGqUJ
Oglasi
Glavni sudija je na kraju pokazao tri žuta i dva crvena kartona. Oba crvena su bila izvan terena, odnosno dobili su ih fudbaleri koji nisu bili u igri.
Depay je izazvao apsolutni gnjev fudbalskih fanova, ali to njega baš i ne interesuje previše jer je na kraju njegov tim ostvario trijumf.
Može se slobodno reći da je dobro prošao. Igrači Palmeirasa imali u namjeru da mu udare poneku 'vaspitnu'.
Interesantno je svakako da će Nizozemac dobiti gotovo kompletan bonus za osvojeni trofej. Od nagrade koja iznosi 800.000 dolara, njemu pripada čak 760.000.
Ostatak nagrade od 40.000 dolara podijelit će ostatak ekipe. Nije fer, ali ko ih pita.
31-godišnji napadač je u Corinthians stigao u septembru prošle godine. Od tog trenutka je odigrao svega 16 utakmica uz učinak od dva gola i sedam asistencija.
Njegov mjesečni ugovor iznosi 400.000 dolara, a potpisao je ugovor na dvije godine.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.